Genel Bakış

First Quality Certification, merkezi İstanbul’da olup Türkiye’nin diğer illerinde de çeşitli sektörlerdeki müşterilerine, yönetim sistemleri konusunda, belgelendirme hizmeti sunmaktadır.


First Quality Certification, Kalite sektörde 25 yıl görev almış şirket ortaklarının yönetiminde, uzman ve deneyimli ekibi ile, hizmetlerini sürdürmektedir.


First Quality Certification, hizmetlerini yasaların gerektirdiği standartlar çerçevesinde; günün gereklerine ve müşterinin şartlarına uygun, gerçekçi yöntemlerle sunmaktadır.

Hizmet Anlayışı

First Quality Certification, personelinin en güncel bilgi ile donatılmış olmasını sağlamak amacı ile sürekli eğitim almasına imkan tanımayı ilke edinmiştir.

Şirketinizin dünya pazarlarında daha etkin bir şekilde yer alabilmesi ve rekabet ortamında adını daha güçlü duyurabilmesi, hizmet kalitesini arttırabilmesine bağlıdır.

First Quality Certification, personelinin en güncel bilgi ile donatılmış olmasını sağlamak amacı ile sürekli eğitim almasına imkan tanımayı ilke edinmiştir.

Sürekli Eğitim,
Sürekli Gelişim

Şirketinizin dünya pazarlarında daha etkin bir şekilde yer alabilmesi ve rekabet ortamında adını daha güçlü duyurabilmesi, hizmet kalitesini arttırabilmesine bağlıdır.

Biz de, sürekli öğrenen, gelişirken büyüyen kuruluşların gelişimine katkı sağlamayı, kalitelerini yükseltip hedeflerine ulaşırken, başarılarına ortak olmayı amaç edindik.

FQC’nin çalıştığı coğrafi alanlar, tüm Türkiye sınırları ve ilgili denetçi ve/veya teknik uzmanlara ulaşılabilmesi durumunda tüm dünya ülkeleridir.

Şirket Yapısı ve Ortaklıklar

Yönetim Kurulu Başkanı

Ali Ağaoğlu

FQC Global Sertifikasyon A.Ş. olarak, bulunduğumuz sektörde vermiş olduğumuz belgelendirme hizmetlerini gerçekleştirirken, müşteri memnuniyetinden ödün vermeden, hızlı, dürüst, etiklere bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmeyi ve rakipleri arasında kalıcı değerleri sayesinde fark yaratmayı ilke edinmiştir.

First Quality Certification (FQC), 2007 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Kalite Sektöründe 20 yıl görev yapmış olan kurucu ortağı yönetiminde, uzman ve deneyimli ekibi ile birlikte sertifikasyon hizmetleri vermektedir.

First Quality Certification (FQC) hizmetlerini, yasalar ve akreditasyon gerekleri çerçevesinde, günün gereklerine uygun ve gerçekçi yöntemlerle sunmaktadır.

First Quality Certification (FQC), akreditasyon kurallarının istediği şartlara uyacağını ve bu kuralları doğru olarak uygulayacağını kararlılıkla taahhüt etmektedir.

Ali Ağaoğlu’nun diğer bir şirketi olan FQC-First Quality Certification Private Limited –India 2013 yılında Chandirgah- Hindistanda kurulmuştur. FQC-First Quality Certification Private Limited –India’nın amacı ISO/IEC 17021 standardına uygunluk göstermek ve akreditasyon kapsamına uygun şekilde, ilgili yönetim sistemlerinden belgelendirilmek isteyen müşterilerine tarafsız bir belgelendirme hizmeti sunmaktır.

Ali Ağaoğlu’nun diğer bir şirketi olan FQC Standard Sertifikasyon Muayene Laboratuvar ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. 2014 yılında Manisa Türkiye’de kurulmuştur. FQC amacı ISO/ IEC 17021, ISO/IEC 17020 ve ISO/IEC 17065 standartlarına uygunluk göstermek ve akreditasyon kapsamına uygun şekilde, ilgili yönetim sistemlerinden belgelendirilmek isteyen müşterilerine tarafsız bir belgelendirme hizmeti sunmaktır.

Ayrıca 2021 yılından bu yana Turizm Bakanlığı ve TGA’nın birlikte yürüttüğü Güvenli Turizm ve Sürdürülebilir Turizm Sertifikasyon Programında Turizm Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş kuruluş olarak belgelendirme faaliyetlerine devam etmektedir.

Sizi Arayalım!

+90 212 777 93 67

Profesyonel desteğe ihtiyaç duyduğunuz her an bizimle iletişime geçebilirsiniz.